Foci vb: az egyik társházigazda, Kanada nem bírt a bosnyákokkal, az USA kiütötte Paraguayt
Foci vb: az egyik társházigazda, Kanada nem bírt a bosnyákokkal, az USA kiütötte Paraguayt
Foci vb: az egyik társházigazda, Kanada nem bírt a bosnyákokkal, az USA kiütötte ParaguaytTorontóban 1-1-re végzett egymás ellen a társházigazda Kanada és a már részvételével is meglepetést okozó Bosznia-Hercegovina a 23. labdarúgó-világbajnokság csoportkörében a B-csoport nyitómeccsén. A D-csoportban hajnali meccs volt - legalábbis hazai idő szerint -, s ezen az Egyesült Államok könnyedén verte 4-1-re Paraguay alakulatát.
Torontóban az európai egylet szerezte meg a vezetést az első félidő közepén egy szöglet utáni Lukic-fejessel. A sarokrúgást Basic végezte el, majd a rutinos védő, Kolasinac csúsztatta úgy meg a labdát, hogy a kapu előtt jó pozíciót fogó Jovo Lukic a hálóba csúsztatott.
A bekapott gól sem ingatta meg az addig is aktívabb kanadai csapat lendületét, amely kezdettől gyorsabban, támadóbb szellemben futballozott. Egyenlítenie az első játékrészben nem sikerült, de a látottak alapján idő kérdés volt, mikor következik ez be.
A fordulást követően is sokkal offenzívebben focizott Kanada, azonban az erősebb, magasabb bosnyákok jól sáfárkodtak fizikális fölényükkel, főképp a pontrúgásoknál, beíveléseknél. A 78. percben két csereként beálló játékos hozta össze az egyenlítő gólt: Promise David tette a labdát Cyle Larin elé, aki a kapu felé fordult, majd úgy lőtt a bal sarokba, hogy a játékszer megpattant kicsit Katic lábán, így Vasilj kapusnak esély sem volt a hárításra. Így kell cserélni! Larin éppen két perccel a gólja előtt állt be, David sem sokkal előbb, a 62. minutumban érkezett a küzdőtérre.
A folytatásban ment tovább a győzelemért a társházigazda, akadtak is lehetőségei, de újabb gól nem esett a hátralévő 12+6 percben, így a defenzív bosnyákok pontot raboltak az offenzív juharleveles válogatottól. Hogy mire jutnak vele, nehéz ezt megmondani, de a látottak alapján Kanada jobb focit játszó csapat, inkább benne van a játékukban a továbbjutás, mint az európai gárdáéban. Az is igaz, hogy van akkora mázlija Boszniának, hogy ebben a csoportban szerepel az egész vb egyik leggyengébb csapata, Katar, így ha az ázsiai alakulatot legyőzi, ez a most megszerzett pont még nagyon sokat érhet számára, mert 4 ponttal a legjobb csoportharmadikok között szinte biztosan továbbjutna.
A második körben Bosznia-Hercegovina Svájc ellen lép pályára június 18-án, csütörtökön 21.00 órakor Los Angelesben, míg Kanada Katar ellen szerezhet három egységet az aznap éjfélkor kezdődő vancouveri összecsapáson.
Az amerikai nyitányon a D-jelű négyesben az ugyancsak rendező Egyesült Államok alaposan bekezdett: 4-1-re legyőzte Paraguay válogatottját, amelynek gyakorlatilag esélye sem volt a pontszerzésre.
Már a 7. percben zörgött Gill hálója, Pulisic szólójának végén Bobadilla öngólt vétett. Lendületből ment tovább az USA, s egy lesgól után szabályos találatot is jegyzett Balogun, aki az első játékrész végéig szerzett még kettőt, amikbe már nem lehetett belekötni, gyakorlatilag eldöntve a találkozó sorsát.
A második félidőben kicsit energiatakarékosabb focit produkált Mauricio Pochettino csapata, már csak egy gólt szerzett, azt is a legvégén a hosszabbításban, Reyna révén, a dél-amerikai gárda pedig legalább a becsületgólját össze tudta hozni a 73. minutumban, Maurício jóvoltából.
A látottak alapján az Egyesült Államok sokáig juthat, Paraguay pedig nagyon maximum a legjobb csoportharmadikok közé pályázhat, de ahhoz is komoly javulást kell produkálnia a folytatásban.
A következő körben június 19-én az USA Ausztráliával csap össze Seattle-ben, Paraguay pedig Törökországgal meccsel 20-án San Francisco-ban.



