Tánccal és koncerttel ünnepeltek az ellátottak és családjaik az idősek otthonában
Tánccal és koncerttel ünnepeltek az ellátottak és családjaik az idősek otthonában
Tánccal és koncerttel ünnepeltek az ellátottak és családjaik az idősek otthonábanA gondos ápolók segítségével egyre több és több lakó érkezett ki a szabadba délelőtt, ahol az unokákkal, a gyermekekkel és rég nem látott barátokkal találkoztak az idősotthonban lakók - írja a szekesfehervar.hu.
A programok sorát a Shine dance táncbemutatója nyitotta, majd a Maroshegyi Örömtánc fellépése következett. Délben jöhetett a közös ebéd, a beszélgetések, amelyek során sok-sok régi történetet is előkerült, s bizony volt, amiket először hallottak a csodálkozó kisunokák. Kora délután pedig a Discover Band adott koncertet az otthon kertjében.
A szívmelengető rendezvényen részt vett Cser-Palkovics András polgármester, Mészáros Attila alpolgármester és Szontaghné Kovács Erika, a Feketehegy-Szárazrét önkormányzati képviselője is.
Székesfehérvár polgármestere úgy fogalmazott, a program fő célja a találkozás és az emberi kapcsolatok erősítése, hiszen ilyenkor együtt jönnek a gyerekek, unokák és dédunokák is: "Szeretnénk a lehető legjobb szolgáltatást biztosítani a város idősotthonaiban, amihez egy fantasztikus szakembergárdája van a város szociális intézményeinek."
A családi nap az összetartozásról, a közös élményekről szól, hiszen együtt élhetünk meg meghitt pillanatokat - emelte ki Török Tünde a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény vezetője: "Fontos, hogy az idős lakók ilyenkor felszabadultabbak és az ilyen rendezvények is megerősítik azt, hogy az idősek nem elszigetelten élnek az idősotthonokban."



